HAAS+SOHN Adria II TV antracit/stříbrná

Kód: 0431015010000
Neohodnoceno
Výrobce: HAAS+SOHN
ZdarmaZdarma 21 940 Kč –5 %
adr
21 940 Kč –5 % 20 840 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

HAAS+SOHN ADRIA II - s teplovodním výměníkem- antracit, stříbrné dveře a boky

Krbová kamna s teplovodním výměníkem pro připojení topných těles nebo zásobníkového ohřívače vody. Možné je i připojení ke stávajícímu otopnému systému s elektrickým nebo plynovým kotlem. Krbová kamna s teplovodním výměníkem jsou vhodná pro vytápění celého domu. Díky kvalitnímu spalování, což u některých modelů výrazně podporuje terciární spalování a vysoké účinnosti (běžně přes 80%), dosahují takováto krbová kamna nízkých emisních hodnot. Téměř všechny typy krbových kamen s výměníkem mají vyjímatelný tepelný výměník, který lze dle potřeby jednoduše vyjmout či naopak doplnit. Tuto obrovskou výhodu ocení zejména ti, kteří chtějí kamna využívat po přechodnou dobu bez napojení na teplovodní systém vytápění.

Kamna HAAS SOHN - ADRIA II

Výhody pro Vás:

Provedení: barva antracit

Dvířka a boky provedení: stříbrná

Rozsah výkonu: 3,4 - 10,5 kW

Vývod kouřovodu: horní

Průměr kouřovodu: 150 mm

Tah komínu (minimální): 12 Pa

Palivo: dřevo, ekobrikety, uhelné brikety

Délka polen: 33 cm

Účinnost: 77 %

Vyhřívaný prostor: 60 -190 m3

Výkon výměníku 4,9 kW

Doporučený tepelný spád 75 / 60 °C

Vodní obsah výměníku 10,3 litru

Maximální pracovní přetlak 0,3 MPa

Vychlazovací smyčka

NE - lze objednat

Rozměry: 1050 / 560 / 442 mm

Hmotnost: 136 kg

Nepřetržitý provoz:

Ano

Přívod externího vzduchu:

Ne

Spotřeba paliva: 2,4 kg / h

To jsou kamna HAAS+SOHN ADRIA II

Výměník je schopen předávat do topných těles (zásobníku vody) v závislosti na typu kamen přibližně 47 - 75 % z celkového tepelného výkonu kamen. Výkon výměníku krbových kamen s výměníkem je až 11,3 kW. V nabídce jsou zařazeny i krbová kamna s výměníkem s přípravou pro vychlazovací smyčku, kterou je možno dokoupit jako zvláštní příslušenství. Jedná se o systém zabezpečení před přetopením v případě výpadku elektrického proudu. Některá krbová kamna s výměníkem mají navíc pasivní formu ochrany, tzn. automatická regulace primárního spalovacího vzduchu. Při výpadku elektrického proudu, v momentě, kdy voda ve výměníku dosáhne 95°C, se uzavře pomocí speciální termostatické kapilární klapky přívod primárního přísunu vzduchu do spalovací komory, čímž je znemožněno hoření.Většina kamen je nositelem značky „Clean technology“, která zaručuje dosažení nejpřísnějších evropských emisních limitů, které budou platné po roce 2015.

Terciální (dvojí) spalování - Proces zužitkovávání zbytkových hořlavých plynů, které by za normálních okolností odešly se zplodinami nevyužity komínem. Dochází ke zvyšování účinnosti a tím i nižší spotřebě paliva  

K těmto kamnům lze doobjednat vychlazovací smyčku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krbová kamna
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 136 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: