HYDRA 600 - Kamnářská malta do 600 C

Kód: 1354
Neohodnoceno
Značka: Silaterm
789 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

SILATERM - HYDRA 600

Kamnářská malta do 600°C

 

 

Charakteristika:

   Hydra 600 je hydraulická kamnářská malta s tepelnou odolností 600°C. Doba zpracovatelnosti malty je nastavena na pouhých 15-20 minut. Není určena do přímého kontaktu s ohněm. Jedná se o velmi pevnou maltu se stejnou roztažností s keramickými materiály.

 

Použití:

   Používá se na klasické zdění kachlových plášťů a jejich prefabrikaci (spojování celých bloků z kachlí). Ideální je také pro zdění druhých plášťů akumulačních i klasických teplovzdušných krbů či kamen z šamotu, akumulačních a liaporových tvarovek. Používejte také na opravu hrubších nerovností povrchu a výplň hluchých míst vyzdívky.
   Používá se v místech, kde není nutné aplikovat drahé malty s tepelnou odolností do 1 100°C.  Zde je použití těchto malt neekonomické a zbytečné.
   Hydra 600 je společně se zpomalovačem tuhnutí SILATERM TANGO vhodná pro použití jako nosná vrstva hliněných omítek. V tomto případě se malta nanáší pomocí nerezového hřebenu. Minimální velikost drážky na hřebenu je 5 mm. Před aplikací hliněné omítky nechte maltu dokonale proschnout.

 

Návod k použití:

   Potřebné množství vody se rozmíchává v předepsaném poměru 0,24 – 0,28 l / 1 kg dle konkrétního způsobu použití. Zpracovávejte v teplotách 5 – 25 °C. Teplota prostředí výrazně ovlivňuje rychlost tuhnutí malty. Maltovou směs vždy rozmíchávejte v pitné vodě ručně. Již zatuhlou maltu dále nerozmíchávejte. Maltu aplikujte na suchý povrch zbavený mastnoty, nečistot a prachových částí. Při lepení maltu vždy naneste špachtlí pečlivě na všechny lepené plochy a spojujte přitisknutím a jemně krouživým pohybem.

 

 

Technické vlastnosti:

Klasifikační teplota

600°C

Zrnitost

0 – 1 mm

Spotřeba vody

24 – 28 l / 100 kg

Objemová hmotnost (při 200°C)

1,3 t / m3

Pevnost v tlaku (při 200°C)

Min. 8 MPa

Trvalá délková změna (při 200°C)

Max. – 1,2 %

Balení

25 kg v papírovém pytli (polyethylenová vložka)

Skladovatelnost

12 měsíců od data výroby

 
Pokud máte další dotazy kontaktujte nás prosím.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stavební materiály
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: